11
آگوست

همایش وکیل من

طبق اعلام قبلی اولین همایش و کارگروه ثبتی و حقوقی ملاصدرا – وکیل من، با هدف شناسایی چالش های حقوقی وثبتی کسب و کارهای نوپا و ارائه راهکارهای مناسب ، در یک روز تابستانی سه شنبه 16 مرداد 1397 در سالن سازمان مدیریت صنعتی برگزار شد.

در این همایش که به همت ثبت بین المللی ملاصدرا برگزار شد ، تعدادی از حقوقدانان و صاحبان استارتاپ ها و فعالین این حوزه حضور داشتند که موضوعاتی همچون : ۱- اشتباهات ثبتی و حقوقی موثر در تجارت های ایرانی. ۲-الزامات ثبتی و مجوزهای مورد نیاز برای کسب و کار ۳-اصول حاکم بر قراردادهای کسب و کارهای نوپا ۴-چگونگی حل و فصل اختلافات در کسب و کارهای نوپا ۵- اصول تجارت و برندینگ ۶-مالکیت فکری، کپی رایت محتوا، ایده و حقوق مولف و… مطرح شد.

همچنین در این رویداد، یک پنل جمعی با محوریت “بررسی موفقیت ها و تاریخچه ثبتی ایران و همچنین عوامل مسیر ایجاد و رشد کسب و کارهای نوپا” با مشارکت مدیران برجسته و مشاوران حقوقی کسب و کارها نظیر احد عظیم زاده صاحب برند عظیم زاده و پروژه متل قو برگزار و چالش های حقوقی و تجاری پیش روی شرکت ها و برند ها بیان شد.

در جمع بندی پرسش های طرح شده توسط حضار در این پلن به طرح مشکلات موجود در کپی برداری از منظر کارشناسان حقوقی و وکلا و صاحبان برند پرداخته شد.