• تلفن: 02632102000
  • مشاوران: 09129577306 پاینده   -  09129722582   پورمحمد  - 09120949833 -آزموده
  • ایمیل: mollasadra.k@gmail.com
  • ساعات کاری: 09:00 صبح الی 17:30 عصر

ثبت شرکت سهامی عام

ثبت شرکت سهامی عام

ثبت شرکت سهامی عام

ثبت سهامی عام

شرکت سهامی عام یکی از انواع شرکت‌های سهامیاست که قسمتی از سرمایۀ آن از طریق فروش سهام به غیرمؤسسان (مردم) تأمین شود. سهام شیرکت سهامی عام در بورس اوراق بهادار داد و ستد می شود

سازمان‌های بورس در جهان معمولاً شرکت‌هایی را می‌پذیرند که دارای سرمایه و اعتبار بسیار قوی باشند. مؤسسان این گونه شرکت‌ها قسمتی از سرمایه شرکت را از طریق فروش سهامبه عموم مردم تأمین می‌کنند. در این نوع شرکت‌ها، صاحبان سهام می‌توانند سهام خود را در بورس فروخته و در واقع مالکیت خود را به دیگران منتقل کنند

تعداد شرکا در شرکت سهامی عام زیادتر از سایر انواع شرکت‌های سهامی است؛ این امر می‌تواند منجر به جمع‌شدن سرمایه های کوچک و ایجاد یک سرمایه بزرگ بشود که انجام فعالیت‌های اقتصادی سنگین را میسر می‌سازد. در این نوع شرکتها نقل و انتقال سهام اسان است و محدود به رضایت دیگر سهامداران نیست.

براي انجام پروژه هاي بزرگ عمراني صنعتي كشاورزي وجود شركتهاي بزرگ لازم و ضروري است در اينگونه شركتها سرمايه هاي اندك در قالب سهام به عمومي مردم واگذار مي شود موسسين يا مديران با اداره شركت سرمايه حاصله را در جريان گردش صحيح اقتصادي قرار مي دهند و در اثر اين عمل دو منفعت حاصل مي گردد در مرحله اول سودي از سرمايه گذاري يا انجام فعاليت هاي عمراني نصيب سهامدار مي شود و در مرحله دوم رونق و آباداني را براي كشور به ارمغان مي آورد.

شركت سهامي عام نوع بخصوص ومنحصر بفرد شركت هاي بزرگ مي باشد که یکی دیگر از خدمات ثبت شرکت موسسه ثبت ملاصدرا می باشد.شرکت های سهامی عام اجازه فروش سهام به عموم مردم را دارد و مردم مي توانند در هنگام اعلام پذيره نويسي به شعب بانك اعلام شده مراجعه و ورقه تعهد سهم را امضا و وجوه معينه را به حساب شركت واريز نمايند.

در خواست ثبت شرکت سهامی عام در ثبت ملاصدرا

کافیست تا فرم زیر را تکمیل کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

مراحل ثبت شرکت سهامی عام؛ چگونه شرکت سهامی عام ثبت کنم؟ثبت شرکت سهامی عام در 8 گام!

بر اساس تجربیات ثبت ملاصدرا در زمینه ثبت شرکتها مزایای شرکت سهامی عام برخی را وادار می‌کند کسب‌و‌کار خود را در این قالب گسترش دهند. سهولت نقل‌و‌انتقال سهام، تجمع سرمایه‌های کوچک برای تشکیل شرکت، محدودیت مسئولیت سهامداران در شرکت‌های سهامی، جذب سرمایه از طریق انتشار اوراق سهام، استمرار و موجودیت شرکت‌های سهامی و تعیین هیأت‌مدیره در شرکت‌های سهامی شماری از امتیازهایی است که برای تشکیل شرکت سهامی عام وجود دارد.

مراحل ثبت شرکت سهامی عام

تأسیس شرکت

اظهارنامه تأسیس شرکت

تهیه طرح اعلامیه پذیره نویسی

امضای ورقه تعهد سهم

تشکیل سرمایه

تخصیص سهام

ایجاد شرکت

ثبت شرکت پس از تشکیل

افراد مجاز به ثبت شرکت در ایران

کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی اعم از ایرانی و خارجیتعداد نفرات لازم برای ثبت شرکت

مسئولیت محدود می بایست حداقل از 2 نفر، سهامی خاص از 3 نفراقدامات پس از ثبت شرکت

پلمپ دفاتر تجاری، تعیین حوزه مالیاتی و اخذ کد اقتصادیامکان تغییر نوع شرکت وجود دارد ؟

خیر . استثنا : شرکت سهامی خاص .

Call Now Button